Posted on: 21 listopada, 2021 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
ciecie cnc

Dużo firm coraz chętniej korzysta z usług CNC. Związane jest to przede wszystkim z bardzo dużą wygodą współpracy, możliwością zamawiania specjalistycznych obróbek, minimalnymi stratami materiałowymi oraz praktycznie natychmiastowym efektem. Blachy oraz inne materiały mogą być dalej wykorzystane jako elementy innych maszyn albo urządzeń, jak również dekoracje, wykończenia ścian oraz innych powierzchni. Kluczem jest wybór odpowiedniej firmy, która podejmie się wykonania obróbek.

Współpraca z firmami, które oferują kompleksowe i co najważniejsze szybkie wykonanie różnego typu obróbek metali przynosi wszystkim dużo korzyści. Technologia CNC, obróbki skaraniem, wycinania laserowego sprawia, że praktycznie każdy materiał, który jest na rynku można poddać pracom obróbkowym, a tym samym tanim kosztem oraz szybko wyprodukować elementy do maszyn i urządzeń, ciągów technologicznych, korpusów czy elementy dekoracyjne.

Szczególnie przydatne jest wycinanie laserem, dzięki któremu jest szansa na to, aby ponosić minimalne straty materiałowe. Przy pomocy specjalnego lasera bez żadnego problemu możemy wyciąć dowolne kształty oraz liczyć na stuprocentową powtarzalność.

Możliwość pracy na dowolnym materiale

Laser do cięcia to specjalistyczne urządzenie o małej wiązce oraz bardzo dużej mocy, sterowane komputerowo, dzięki czemu osiągamy najlepszy efekt cięcia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że laser poradzi sobie doskonale z cięciem wszelkiego rodzaju blach, praktycznie wszystkich, które obecnie są dostępne na rynku. To technologia bardzo praktyczna.

Zobacz także: https://netweavers.pl/gdzie-szukac-odpowiedniej-firmy-do-ciecia-laserowego/

Dokładne cięcie

Chcąc zamówić na przykład elementy do maszyn czy komponenty linii technologicznych musimy zadbać przede wszystkim o bardzo wysoką dokładność wykonania. Na taki efekt składa się między innymi precyzja cięcia. Laser o dużej mocy i właśnie sterowany poprzez komputer zapewni taki efekt. Ciąć możemy szybko we wszystkich kierunkach, wycinając praktycznie dowolne kształty, których wycięcie nie jest możliwe do osiągnięcia tradycyjnymi metodami.

Brak zmiany walorów metalu

Blacha lub inny materiał, który jest przez laser obrabiany nie zmienia swoich pierwotnych właściwości. To niezwykle istotne z punktu widzenia klienta oraz przyszłej kontroli jakości. Nie będziemy mieli więc kłopotów z ostrymi, poszarpanymi i nieregularnymi krawędziami, zmianą kolorów, topieniem się materiału, dalszymi kłopotami z np. gięciem.

Leave a Comment