Posted on: 9 października, 2021 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularnym sposobem na korzystanie z energii elektrycznej już nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach. Ma na to wpływ wiele czynników. Wśród nich znajduje się między innymi to, że cena paneli znacznie się zmniejszyła. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że mamy możliwość skorzystania z dofinansowania na nie. Pamiętajmy jednak o tym, że aby montaż paneli stał się dla nas opłacalny należy zatroszczyć się o kilka wpływ, które przekładają się na obniżenie rachunków. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Panele dobrej jakości

Aby inwestycja w panele fotowoltaiczne w tym takie jak te https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ okazała się być dla nas opłacalna w grę wchodzi przede wszystkim postawienie na modele, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Mowa zarówno o wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych jak również tym, aby mieć na uwadze korzystanie z dobrej klasy komponentów. Konieczne jest to, żeby można było o nich powiedzieć, że są bardzo dobrze dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań, stąd też znalezienie odpowiedniego producenta, który wpisze się we wszystkie te czynniki wespół z doradztwem w kwestii dopasowania do zapotrzebowania energetycznego budynku jest kwestią nadrzędną.

Jak ustawić panele fotowoltaiczne?

Prawidłowe ustawienie paneli fotowoltaicznych bez względu na to czy mówimy o rozwiązaniach w zakresie fotowoltaiki w Poznaniu czy innym mieście ma ogromny wpływ na jakość ich eksploatacji. W praktyce oznacza to, że nie może ono być kwestią przypadkową. Montaż paneli może odbyć się zarówno na dachu, jak i na gruncie oraz elewacji. W każdym z tych miejsc należy zadbać o wiele czynników, które będą determinować zarówno ich prawidłowe działanie, jak i żywotność. Zwykle producenci dają gwarancję na sprzęt na okres w przedziale między 10 a 25 lat.

Zobacz także: https://rr1.pl/panele-fotowoltaiczne-dlaczego-zyskuja-tak-mocno-na-popularnosci/

Kolejna ważna kwestia, to to, aby w przypadku montażu na dachu zatroszczyć się o prawidłowy kąt nachylenia. Optymalnym jest między 30 a 40 stopni. Jeśli nie jesteśmy w stanie takiego zapewnić, wówczas warto jest zainwestować w konstrukcję korygującą. Konieczne jest także zamontowane odpowiednio dopasowanej szyny, która uchroni panele przed osunięciem. Ważna jest także ekspozycja. W praktyce oznacza to, że optymalna to południowa. Można jednak wybrać także południowo-zachodnią. Jeśli nie mamy innej możliwości niż południowo-wschodnia, wówczas to taka jest również możliwa, ale tutaj jednak należy mocno uważać na to, czy nie mamy do czynienia z zacienieniem. Ów cień mogą generować np. rośliny. Montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie, to także wymagający proces – w tym odpowiedniego ustawienia. Jeśli chodzi o samo ich zainstalowanie, to koniecznie weźmy pod uwagę to, aby teren był wyrównany – to ogromnie istotna kwestia. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj właściwa konstrukcja wspierająca, a jeśli chodzi o ekspozycję, to mamy do czynienia z taką samą sytuacją jak w przypadku instalacji na dachu. Jeśli mowa o montażu na elewacji, to musimy postawić na południową.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

Aby móc powiedzieć, że inwestycja w panele słoneczne jest opłacalna musimy zatroszczyć się także o ich prawidłowe mycie. Jeśli producent nie zawarł w umowie zapisu w którym jasno mówi, że to on jest ta ten proces odpowiedzialny, to możemy go wykonać na własną rękę. Konieczne jest zachowanie precyzji i dokładności wespół z korzystaniem z dobrej klasy środków czyszczących oraz miękkiej gąbki oraz płaskiego mopa. Czynność taką należy wykonywać optymalnie dwa razy w roku.

Leave a Comment