Posted on: 29 lipca, 2022 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0

Nowoczesny dom wymaga nowoczesnych drzwi! Jakie warto wybrać? Zobacz porady, które pomogą Ci w znalezieniu odpowiednich drzwi zewnętrznych i wewnętrznych do domu jednorodzinnego.

Drzwi w nowoczesnym stylu

Drzwi do domu powinny wyróżniać się solidnym wykonaniem oraz odpowiednią izolacyjnością, gdy są one montowane jako zewnętrzne. Ponadto powinny być one również estetyczne i wpisywać się w architekturę i aranżację budynku.

Nowoczesne drzwi można obecnie zakupić w wielu salonach ze stolarką. Tego typu drzwi charakteryzują się przede wszystkim prostym wzornictwem, chociaż nie można odmówić im elegancji.

Najczęściej drzwi tego typu mają jednolite kolory i gładkie wykończenie. Często są one również uzupełniane o elementy jak dostawki z przeszkleniem, naświetla, które umożliwiają doświetlenie wnętrza korytarza.

W przypadku drzwi nowoczesnych dominują zwykle stonowane kolory, na przykład jak szarość, czerń, biel czy beż. Drzwi tego typu mogą mieć też wykończenie drewniane albo drewnopodobne w odcieniach jasnych lub ciemnych.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne do domu

Wśród drzwi zewnętrznych w nowoczesnym stylu najpopularniejsze są te wykonane z metalu, między innymi aluminiom. Charakteryzują się one nie tylko nowoczesnym, efektownym wyglądem, ale również wysoką trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Również można zdecydować się na drzwi drewniane, ale muszą one charakteryzować się odpowiednim gatunkiem drewna i impregnacją, by nie były narażone na uszkodzenie przez opady, niskie i wysokie temperatury, promieniowanie UV.

W nowoczesnych budynkach często montowane są drzwi z dostawkami i doświetlami. Doświetla mogą być zainstalowane po boku albo nad drzwiami. Za ich pomocą można wtedy uzyskać efektowny wygląd domu.

Najczęściej kolorystyka drzwi zewnętrznych dobierana jest do stolarki okiennej i koloru dachu. Można jednak zdecydować się również na kontrastowe kolory, na przykład jak kolor czerwony, ceglany albo kolor granatowy.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne do domu

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu najczęściej montowane są drzwi proste, bez przeszkleń albo z pionowymi przeszkleniami tworzącymi dekoracyjne pasy.

Najczęściej wybierane są drzwi w kolorze białym. Białe drzwi mają uniwersalne zastosowanie i świetnie prezentują się w wielu aranżacjach – minimalistycznych, glamour. Można też zdecydować się na modne teraz drzwi antracytowe albo czarne lub drzwi drewniane czy drewnopodobne w kolorystyce pasującej do wnętrza.

Nowoczesne drzwi Tarnowskie Góry – https://euroset.pl/ sprawdź już teraz ofertę dostępną w salonach drzwi w Tarnowskich Górach, aby znaleźć najlepsze produkty dla siebie!

Leave a Comment