Posted on: 29 lipca, 2022 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
rolety elektryczne

Rolety okienne montowane na zewnątrz mogą spełniać zróżnicowane funkcje. Nie tylko pomagają one w zachowaniu prywatności oraz w termoregulacji pomieszczeń, ale również mogą poprawiać poziom bezpieczeństwa. Co więcej, nie wymagają one skomplikowanej obsługi, gdy będą wyposażone w elektryczny napęd!

Jakie funkcje mogą spełniać rolety zewnętrzne?

Zewnętrzne rolety w domu jednorodzinnym to zakup, który może posłużyć na wiele lat. Za ich pomocą można wygodnie zasłaniać okna, ale również korzystać z szeregu innych zalet, jakie dają takie osłony.

Funkcje zewnętrznych rolet okiennych:

  • Zapewniają dyskrecję,

  • Zmniejszają nagrzewanie się pomieszczeń,

  • Zapobiegają ucieczce ciepła zimą,

  • Zaciemniają pomieszczenia,

  • Chronią przed nasłonecznieniem,

  • Mogą mieć właściwości antywłamaniowe.

Wobec tego rolety okienne zewnętrzne są obecnie montowane bardzo często w nowych domach jednorodzinnych. Również są one montowane w istniejących już budynkach.

Elektryczne rolety zewnętrzne – dlaczego warto je wybrać?

Rolety okienne montowane na zewnątrz są dostępne w dwóch wariantach pod kątem ich obsługi. Mogą być one obsługiwane ręcznie lub mogą być wyposażone w napęd elektryczny.

Pod kątem komfortu obsługi bardzo dobrym wyborem są elektryczne rolety zewnętrzne które mogą również wchodzić w skład systemu smart home, czyli inteligentnego domu.

Tego typu rolety mogą być otwierane i zamykane za pomocą przycisku umieszczonego bezpośrednio przy oknie, ale również można zarządzać nimi za pomocą centrali sterującej. Pozwala ona na obsługę wszystkich rolet jednocześnie, dlatego nie ma wtedy potrzeby zasłaniania i odsłaniania ich pojedynczo.

Gdy elektryczne rolety zewnętrzne są elementem systemu smart home, mogą być one również obsługiwane z użyciem aplikacji mobilnych w domu i poza nim, można tworzyć harmonogramy ich otwierania i zamykania. Takie rozwiązanie daje zatem jeszcze większy komfort.

Warto wskazać, że elektryczne rolety zewnętrzne mogą też podnieść poziom bezpieczeństwa budynku. Mogą być zaprogramowane w taki sposób, aby otwierały się i zamykały o konkretnych godzinach, dając wrażenie, że z domu korzystają domownicy, podczas gdy oni mogą wypoczywać na wakacjach. W ten sposób można zmniejszyć ryzyko włamań i kradzieży.

Gdzie można zamówić rolety elektryczne do okien?

Obecnie elektryczne rolety zewnętrzne oferuje większość firm zajmujących się realizacją osłon okiennych dla klientów.

Z dostępnymi wariantami można zapoznać się w internecie, aby wybrać odpowiedniego producenta i dostawcę osłon okiennych tego typu do swojego domu.

Leave a Comment