Posted on: 5 czerwca, 2021 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
wyscig zwyciezcow

To będą wyjątkowe zawody. Na starcie półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie pojawi się 10 zawodników z PGE Ekstraligi z Januszem Kołodziejem i Jarosławem Hampelem na czele. Transmisja w środę o godz. 16.40 w Motowizji.

Krośnieński półfinał zapowiada się niezwykle ciekawie. Spośród 16 startujących zawodników sześciu najlepszych awansuje do finału IMP. W stawce półfinalistów znajduje się 10 zawodników z PGE Ekstraligi i sześciu z eWinner 1. Ligi. Wśród nich pojawi się najbardziej utytułowany z obecnie jeżdżących żużlowców jeśli chodzi o indywidualne mistrzostwa Polski – Janusz Kołodziej z Fogo Unii Leszno. Czterokrotny mistrz kraju będzie miał godnych rywali m.in. dwukrotnego wicemistrza świata Jarosława Hampela z Motoru Lublin, ale też nieobliczalnych Kacpra Worynę z Eltrox Włókniarza Częstochowa czy Przemysława Pawlickiego z ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Nie zabraknie też najlepszego zawodnika eWinner 1. Ligi czyli Tobiasza Musielaka, który wraz z Mateuszem Szczepaniakiem będzie reprezentował gospodarzy w tych zawodach. – Celuje w awans, gdyż dawno mnie nie było w finałowej stawce. Trzeba będzie wygrać ze trzy wyścigi i przywozić punkty w pozostałych. Awansuje tylko sześciu zawodników więc wyzwanie jest konkretne. Liczę, że to będą fajne zawody i kibice w Krośnie tradycyjnie zrobią świetną atmosferę – zapowiada najszybszy zawodnik zaplecza PGE Ekstraligi i Cellfast Wilków Krosno.

Początek transmisji z Krosna w środę o 16.40 w Motowizji. Szykują się wielkie emocje

Drugi półfinał odbędzie się w Gnieźnie, z którego awansuje siedmiu zawodników. Zagwarantowany udział w finale mają uczestnicy tegorocznego cyklu Grand Prix i aktualny mistrz Polski czyli Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak.

Leave a Comment