Posted on: 4 kwietnia, 2022 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
wybor kosiarki

Kosiarka spalinowa to luksus dla ogrodników, którzy chcą zadbać o swój trawnik, nie zważając na hałas i niedogodności związane z pracą kosiarki elektrycznej. Maszyny te są wyposażone w mocne silniki, dzięki czemu idealnie nadają się do pielęgnacji dużych obszarów trawnika. Na co zwrócić uwagę przy ich porównywaniu?

Idealna kosiarka spalinowa – jak wybrać?

Kosiarki spalinowe mają wiele do zaoferowania. Warto jednak pamiętać, że nie są tanie, dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że wybierasz urządzenie odpowiednie dla swoich potrzeb – twierdzi pracownik firmy, której jedną z ofert jest kosiarka spalinowa w Zabrzu. Poniżej znajdują się dwie kluczowe kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki spalinowej.

Wielkość trawnika a wybór kosiarki spalinowej

Powierzchnia trawnika to pierwsza rzecz, którą należy wziąć pod uwagę. Kosiarki spalinowe są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego ważne jest, aby wybrać taką, która pasuje do wymiarów ogrodu. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar wybrać, zmierz obwód wokół krawędzi trawnika i wykorzystaj go jako wskazówkę. Kosiarki o większej szerokości koszenia pozwolą Ci objąć większy obszar i szybciej ścinać trawę, ale jeśli wybierzesz zbyt dużą maszynę, może być ona trudna w manewrowaniu i przechowywaniu.

Jeśli Twój ogród jest mały lub średniej wielkości, wybierz kosiarkę z silnikiem benzynowym o pojemności nie większej niż 140 cm3 . Będzie można go wygodnie używać w ogrodzie i nie będzie zbyt ciężki do przenoszenia na górę, jeśli nie masz szopy lub garażu. Jeśli jednak masz duży trawnik lub bardzo nierówny, być może warto zainwestować w większy model o większej mocy – mogą to być silniki o pojemności do 250 cm3.

Aranżacja ogrodu a kosiarka spalinowa

Kształt i struktura ogrodu to kolejne istotne czynniki wpływające na decyzję o wyborze kosiarki spalinowej. W przypadku prostych trawników, o prostokątnym lub kwadratowym kształcie, bez przeszkód i rabat kwiatowych odpowiedni będzie niemal każdy rodzaj modelu. W przypadku dużego zróżnicowania roślinnego i nieregularnych kształtów – wynikających na przykład z obecności ścieżek ogrodowych – lepiej sprawdzą się mniejsze i lżejsze kosiarki. Łatwiej jest nimi manewrować.

Leave a Comment