Posted on: 6 stycznia, 2022 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
mala lazienka

W małej łazience miejsca jest niewiele i to jest spore wyzwanie dla lokatora. Z tego powodu koniecznie trzeba wstawić do niej niewielką pralkę, typu slim, czyli zajmującą niewiele miejsca, ale spełniającą swoją rolę. Dobra pralka to podstawa, a klienci doceniają takie doskonałe urządzenia w dobrej cenie. Pralka pozwala zachować czystości  zadbać o to, by ubrania, bielizna, pościel i koce były czyste oraz pachnące. Wyjątkowa pralka jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego domu i każdej osoby w nim mieszkającej. Do małego mieszkania na pewno nie warto kupować osobno pralki i suszarki. Jeśli już to można wybrać pralko-suszarkę, niewielką, najlepiej w opcji slim, czyli wąską, która nie zajmie zbyt wiele przestrzeni. Pralkosuszarka pozwala też unikać problemu z suszeniem prania, a to jest bardzo ważne w malej łazience. Niewiele bloków posiada suszarnie do prania, dlatego warto kupić pralko-suszarkę i szybko suszyć wyprane rzeczy, bez konieczności ich rozwieszania nad wanną.

Jak wybrać pralkę do małego mieszkania?

Na wybór takiej pralki należy poświęcić czas, wybierając jak najlepsze rozwiązanie do małego mieszkania. Należy sprawdzić wszystkie parametry pralki: wielkość, wygląd, energooszczędność. Cicha praca pralki także ma znaczenie. W małej łazience ważne jest zagospodarowanie każdego centymetra powierzchni i dbałość o to, by można było w niej wygodnie się umyć oraz wyprać ubrania. Mała łazienka to standard. Niewiele jest mieszkań w blokach z dużą łazienką. Pralka może być ładowana od góry lub od frontu. Pralki ładowane od góry są węższe od pralek ładowanych od frontu. Szerokość takich pralek często wynosi 40 centymetrów, czyli idealnie do małej łazienki. Ładowanie pralki od góry ma jedną wadę – nie ma jak wykorzystać przestrzeni nad pralką. A to jest duża wada. Z tego powodu należy też sprawdzić pralki ładowane z przodu. Jest to na pewno rozwiązanie dla każdej osoby lubiącej wygodę i planującej np. umieszczenie półek czy szafki nad pralką. W małej łazience jest to ważne. W szafce pomieszczą się kosmetyki, czasami kilka rolek papieru toaletowego. Jest to naprawdę najlepsze rozwiązanie, jakie można sobie wymyślić. Pralka nie może zajmować dużo miejsca, powinna być cicha i energooszczędna. Najlepiej, gdy jest lekka, ponieważ jej wniesienie czy wyniesienie nie będą wówczas problematyczne.

Pralka typu slim – dobry wybór

Pralka slim jest niewielka, oszczędza miejsce, ma system SensiCare. Parametry cyklu prania są dopasowane do ładunku, a to wpływa na oszczędność czasu prania ubrań. Taka pralka pozwala zużyć mniej wody oraz energii. Pod adresem https://www.sprzatam.pl/najlepsza-pralka-do-malej-lazienki/ dowiesz się jaka jest Najlepsza pralka do małej łazienki

Co powinno decydować o wyborze pralki?

O wyborze pralki powinny decydować następujące parametry:

* zużycie wody oraz energii

* poziom hałasu – im cichsza pralka, tym lepiej

* pojemność pralki, czyli pojemność bębna urządzenia

* dostępne programy w urządzeniu do prania delikatnych ubrań czy wełny i wiele innych – im więcej programów, tym lepiej

* liczba obrotów na minutę.

Pralka to ważne urządzenie, potrzebne na co dzień, wymagająca serwisowania, przeglądów oraz napraw. Obecnie jednak jest wiele, ale najlepiej jest kupować pralki znanych firm, z dobrym serwisem. Nieznane marki nie mają powszechnie dostępnych serwisów, co jest problemem. Do pralki należy stosować dobre płyny oraz odkamieniacze. Dzięki temu urządzenie nie zepsuje się tak szybko i będzie służyło przez wiele lat.

Co ile lat należy wymieniać pralkę? To zależy – na pewno warto wymieniać pralkę co najmniej co 10 lat, a gdy pojawi się poważniejsza awaria, której usunąć nie sposób, to częściej, zależnie od potrzeb. Regularne przeglądy pralki pozwolą przedłużyć jej żywotność.

Leave a Comment