Posted on: 24 kwietnia, 2015 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
ogrod

Nadejście wiosny sprawia, że coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Ponieważ przestrzeń naszych domów coraz częściej przenika się z przestrzenią ogrodu, meble zewnętrzne zaczynają powoli przypominać komplety wypoczynkowe rodem z pokoju dziennego.

Dzięki najnowszym trendom w designie mebli ogrodowych, możemy urządzić prawdziwy pokój letni na świeżym powietrzu. Na co postawić, a z czego zrezygnować podczas urządzania ogrodu w tym sezonie?

Nowoczesność i komfort

Przydomowe ogrody, werandy i tarasy coraz częściej zaczynają przypominać drugi salon.

– Najnowszym trendem jest przenoszenie wygody i przytulności na tarasy. Z tego powodu widzimy duże zainteresowanie obszernymi, komfortowymi sofami oraz fotelami. Popularnością cieszą się również akcesoria, które do tej pory kojarzyły nam się z salonem czyli miękkie koce, poduszki, pufy a nawet dywany outdoorowe – mówi Katarzyna Wichniarek, właścicielka poznańskich salonów meblowych Emma i House&more przy ulicy Polskiej 94.

Nowością są zestawy wypoczynkowe z wyższym stolikiem, już nie tylko kawowym, ale takim, przy którym można wygodnie zjeść posiłek. Jest to propozycja dla osób ceniących komfort lub chcących połączyć funkcje wypoczynkowe mebla z funkcją kompletu jadalnego.

– Cały czas próbują przebić się na rynku meble aluminiowe z siatką. Te, które mamy w ofercie – w  odróżnieniu od tanich mebli marketowych – są bardzo wytrzymałe i odporne na  warunki atmosferyczne. Są przy tym lekkie i zgrabne. Polecam je osobom, którym zależy na wysokiej jakości i trwałości – tłumaczy Katarzyna Wichniarek.

Wychodzą z mody płaskie plecionki technorattanowe, zamiast nich pojawiły się okrągłe, doskonale imitujące naturalny rattan,  w kolorach szarych i brązach. Nawet w dotyku trudno poznać, że to nie naturalna plecionka.

Jeśli chcemy dodać naszej werandzie lub balkonowi nieco wyrazistości możemy postawić na charakterystyczne, przypominające kokon huśtawki i podwieszane fotele.

– Tego typu siedziska cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilku sezonów – tłumaczy właścicielka salonów Emma i House&more w Poznaniu.

Postaw na bogatą ofertę

Zabierając się za urządzanie ogrodu postawmy na sprawdzone sklepy z bogatym asortymentem dobrej jakości – porządne meble to inwestycja na całe lata. Dużym ułatwieniem jest wcześniejsza analiza oferty na stronie internetowej i wytypowanie kilku produktów, które przypadły nam do gustu. Dzięki temu  zakupy przebiegną szybciej i będą bardziej przemyślane. Niektóre sklepy, takie jak np. salony Katarzyny Wichniarek, oferują nawet darmową usługę aranżacji ogrodu – to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wolałyby powierzyć projektowanie swojej przydomowej przestrzeni profesjonalistom.

W sklepach EmMa i House&more Poznań ul. Polska 94  trwa obecnie konkurs dla wszystkich klientów. Aby wygrać miłą nagrodę-niespodziankę, należy wysłać zdjęcie aranżacji z zakupionych tam mebli. Zgłoszenia można przesyłać do końca września na adres email info@emma-styl.com

Leave a Comment