Posted on: 14 lutego, 2022 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
zaluzje

W ostatnich latach plisy rozszerzyły swoją domenę wpływów, stając się pełnoprawnym trendem nie tylko w modzie, ale także designie i architekturze. Mamy więc dobrą wiadomość dla tych, którzy zastanawiają się nad wyborem modnych i jednocześnie funkcjonalnych osłon okiennych. Żaluzje wewnętrzne plisowane doskonale łączą oba te obszary.

Wśród definicji plis, większość słowników odsyła do tekstury i jej zastosowania w świecie mody. W końcu przypominająca harmonijkę plisa, najczęściej jest kojarzona z charakterystyczną fakturą elementów garderoby. Dzięki plisom ubrania zyskują elegancki wygląd i dodają całej stylizacji nutkę luksusu. Nic dziwnego, że nawet kreatorzy mody chętnie z nich korzystają. Dziś możemy pozwolić sobie na elementy haute couture we własnym domu w bardzo prosty sposób. Jak? Decydując się na żaluzje wewnętrzne plisowane. Oto 5 powodów, dlaczego warto postawić akurat na to rozwiązanie.

Odwieczny motyw ciągle trendy

Po pierwsze wszystko wskazuje na to, że żaluzje wewnętrzne plisowane długo nie wyjdą z mody. Mało kto wie, że plisy to motyw sięgający czasów starożytnego Egiptu. Wówczas plisa była używana w strojach przeznaczonych tylko dla królowych i faraonów. W XX wieku technika ta została zreinterpretowana dzięki hiszpańskiemu styliście Mariano Fortuny, który zainspirował się starożytną sztuką, aby stworzyć opatentowaną w 1909 r. plisę, noszącą jego imię. Plisy zaczęły także sygnalizować swą obecność w designie i architekturze.

Efekty plisowania pojawiają się m.in. w szkle, dzięki eksperymentom projektanta mody i przemysłu Maurizio Galante. W zaprojektowanym przez niego żyrandolu, światło jest widoczne w miękkich załamaniach i fałdach szklanej powierzchni, tworząc cudowne widowisko. Plisy są dziś widoczne od przedmiotów po domy, w których chętnie wykorzystujemy ten motyw.

– Żaluzje wewnętrzne plisowane otulają wnętrza trójwymiarowym efektem. Tworzą doskonałe tło zarówno dla luksusowego zestawu mebli, jak i dla minimalistycznych wnętrz – zauważa Agnieszka Gołębiewska, ekspert marki Anwis.

Prywatność oraz doskonała ochrona przed słońcem i odblaskami

Jeśli szukamy rozwiązania do okna, które zapewnia zarówno prywatność, jak i ochronę przed ostrym słońcem, żaluzje wewnętrzne plisowane są idealnym rozwiązaniem. Można je dostosować do kształtu okna i podnosić lub opuszczać na różne sposoby, aby uzyskać maksymalnie satysfakcjonujący efekt i przesłonić wybraną część okna. Mechanizm podnoszący na górze lub na dole eliminuje kłopoty ze sznurkami i naciągami. Żaluzje wewnętrzne plisowane pozwalają na większą personalizację niż zwykłe rolety lub zasłony, są trwałe, ekonomiczne i łatwe w użyciu.

– Architekci i projektanci wnętrz uwielbiają je, ponieważ są najlepszym rozwiązaniem dla okien, które w inny sposób są trudne do osłonięcia – wyjaśnia ekspertka z Anwis. – To m.in. okna o nietypowych kształtach – np. trapezy, trójkąty, wielokąty, półkola – czy rozmieszczeniu – dodaje.

Żaluzje wewnętrzne plisowane łączą wygodę i styl

Żaluzje wewnętrzne plisowane to zabieg okienny, który jest nie tylko modny, ale pasuje praktycznie do każdego wnętrza i każdego wystroju. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, w jaki sposób rolety czy żaluzje okienne mogą podnieść estetykę domu, zwłaszcza, gdy są odpowiednio dopasowane. Niemniej poza walorami estetycznymi, osłony okienne mają być przede wszystkim funkcjonalne. Żaluzje wewnętrzne plisowane mają w istocie szereg zalet.

– Zamiast uchwytów zlokalizowanych na górnej i dolnej rynnie sterującej, można je wyposażyć w mechanizm sprężynowy lub elektryczny, co z pewnością docenią osoby stawiające na komfort i wygodę użytkowania. Z kolei szeroka gama dostępnych na rynku materiałów – od transparentnych, przez półprzezroczyste, po zaciemniające – pozwoli dopasować osłonę do funkcji pomieszczenia. – wylicza Agnieszka Gołębiewska z Anwis.

5 zalet, które wskazujemy – moda, zapewnienie prywatności, gwarancja ochrony przed słońcem, dopasowanie do każdego wnętrza i stylu oraz funkcjonalność – to 5 powodów, dla których należy zwrócić uwagę na żaluzje wewnętrzne plisowane. Wielu z nas czuje już w powietrzu wiosnę, a ta kojarzy się zwykle z nowym początkiem. Może warto już dziś pomyśleć o ekscytujących zmianach w wystroju domu – takich jak instalacja rolet lub żaluzji okiennych.

Leave a Comment