Posted on: 1 grudnia, 2021 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
garnitury

Garnitury, podobnie jak i każdy element mody męskiej, podlega pewnym zasadom i regułom, które mówią nam o tym, w jaki sposób i kiedy je nosić. Niektóre garnitury cechują się tym, że zastosowane w nich rozwiązania mogą szybko wyjść z mody i bardziej przeszkadzać nam w planowaniu naszego wizerunku niż w tym pomagać. Żeby uniknąć takich scenariuszy, bardzo dobrze jest skłonić się ku podstawom klasycznej męskiej mody i zastanowić się, jakie powinny być uniwersalne i ponadczasowe garnitury.

Dobrze dobrany garnitur to przede wszystkim jego dobry rozmiar!

Zanim przejdziemy do kwestii jak powinno się wybierać ponadczasowe garnitury, czy tego, jak dobrać do nich buty, należy powiedzieć parę słów o rozmiarze garnituru, na jaki się zdecydujemy. Powinien mieć on odpowiedni dla nas rozmiar – chociaż brzmi to jak zupełna oczywistość, praktyka pokazuje, że wciąż wielu z nas ma problem z wyborem garnituru we właściwym rozmiarze, podkreślającym odpowiednio naszą sylwetkę.

W jaki sposób upewnić się, że garnitur, który będziemy chcieli kupić jest na nas dobry? Zwróćmy uwagę na kilka rzeczy:

  • Rękawy garnituru powinny odsłaniać około centymetra rękawa koszuli, więc dobierajmy je pod tym względem tak, by nie przykrywały go w stu procentach, ale niech nie będą też zbyt krótkie.
  • Klapy naszej marynarki powinny delikatnie przylegać do klatki piersiowej. Istotne jest tutaj to, że pomiędzy naszym torsem a klapami marynarki nie powinna tworzyć się zbyt duża szpara, ale zwróćmy uwagę na to, by marynarka się nie marszczyła na naszym ciele.
  • Nogawki spodni powinny delikatnie opadać na tył butów i tworzyć ewentualnie jedno wybrzuszenie. Jeśli jest ich więcej, to spodnie są zbyt długie, natomiast w przypadku kiedy nasze buty w ogóle nie spotykają się ze spodniami, oznacza to, że spodnie są zbyt krótkie.

Oczywiście nie są to jedyne aspekty wyboru rozmiaru, kiedy oglądamy garnitury, jednak te trzy kryteria są w stanie znacząco nam pomóc przy wyborze produktu, który spełni nasze oczekiwania. Kiedy już znaleźliśmy odpowiedni rozmiar, możemy przejść do wyboru wzornictwa naszego garnituru. Jak wybrać taki rodzaj garnituru, który będzie mógł posłużyć nam dłużej bez obaw o to, że stanie się on niemodny?

Jaki musi być garnitur, by był ponadczasowy i nie wyszedł z mody?

Żeby dobrze odpowiedzieć na to pytanie, może zacznijmy od tego, jaki nie powinien być ponadczasowy garnitur. Zdecydowanie nie powinien mieć różnych przeszyć, nachalnych wstawek kolorystycznych czy nie powinien być w bardzo ekstrawaganckim kolorze. Takie garnitury mogą wygenerować szereg problemów, zwłaszcza wśród osób, które nie do końca wiedzą jak łączyć kolory, kroje i części garderoby. Jeśli szukamy ponadczasowego garnituru, który zestawimy z każdym rodzajem formalnych butów, lepiej będzie wybrać klasyczny i prosty model.

Zapewne wielu z nas po przeczytaniu klasyczny i prosty, będzie chciało skłonić się ku czerni. Niestety, wbrew pozorom czarny nie jest zbyt dobrym kolorem dla naszego garnituru. Dlaczego? Warunkuje to sztywny dress-code mody męskiej, który mówi o tym, że czarne garnitury mogą być założone jedynie na pogrzeb lub podczas uroczystości, która odbywa się w sztucznym oświetleniu. Ma to też wymiar praktyczny, gdyż czerń po prostu prezentuje się niekorzystnie wtedy, kiedy zaświeci na nią mocne słońce. Warto wziąć to pod uwagę i jeśli w naszym uniwersalnym garniturze mamy zamiar chodzić na co dzień, czerń może się okazać średnim wyborem.

Jakie kolory powinny mieć uniwersalne garnitury?

Najlepsze rozwiązania kolorystyczne, jeśli zależy nam na prostocie i na tym, by garnitur był jak najbardziej ponadczasowy, najlepiej jest postawić na bezpieczne kolory, takie jak granat czy szarość. Ten typ garniturów zestawimy z praktycznie każdymi dodatkami i będziemy mogli wybrać niemal każde buty. Nieco odważniejsze opcje to beż czy brąz, ale jeśli chcemy postawić na taką kolorystykę powinniśmy zwrócić uwagę na dobór pod ten kolor dodatków i akcesoriów. Zdecydowanie najbardziej uniwersalny będzie garnitur w odcieniu ciemnego grantu i to właśnie taki wybór jest najczęściej polecany w kontekście klasycznego garnituru.

Leave a Comment