Posted on: 11 października, 2020 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
porzadki w ogrodzie

Przycinanie, koszenie, grabienie… Jesień to nie tylko czas kolorów i zbiorów, ale także porządków. Przed nastaniem mrozów ważne jest, by przygotować ogród do zimy. Jak go uporządkować u schyłku jesieni? Jakie prace trzeba wykonać? Jakie akcesoria będą nam niezbędne? Podpowiadają Okazje.info.

Listopad = liść opadł

Jesienne prace porządkowe nasilają się w momencie, gdy drzewa i krzewy zaczynają tracić liście. Należy je usuwać regularnie. Dlaczego? Powód jest prosty. Rozkładające się liście mogą wywoływać chorobę trawnika i powodować zanikanie murawy. Dodatkowo, zalegająca kołdra liści może być dla nas potencjalnym zagrożeniem, bo łatwo się na niej pośliznąć. Aby dobrze posprzątać ogród, warto zaopatrzyć się w specjalne akcesoria ogrodowe. Na pewno przyda nam się taczka, łopata i odpowiednie grabie – najlepiej lekkie i plastikowe. W przypadku dużych terenów świetnie sprawdzą się grabie druciane, które doskonale nadają się do odgarniania ściętej trawy i innych prac porządkowych. W małych ogrodach wystarczą najprostsze miotłograbie. Wszystkie znajdziemy w wyszukiwarce cenowej Okazje.info.

Dmuchawy i odkurzacze

Coraz większą popularnością cieszą się dmuchawy ogrodowe i odkurzacze. Te pierwsze najczęściej zasilane są z akumulatora, dlatego nie wymagają połączenia z gniazdkiem elektrycznym. Te drugie są bardziej praktyczne, ponieważ wciągają liście do środka. Aby więcej liści zmieściło się w worku, niektóre z modeli potrafią je też rozdrabniać. Dzięki tym urządzeniom zaoszczędzimy sporo czasu, a czynność sprzątania liści może stać się nieco przyjemniejsza i znacznie mniej uciążliwa. Przy zakupie takiego sprzętu weźmy pod uwagę nie tylko cenę i markę, ale i rodzaj zasilania (sieciowe, spalinowe, akumulatorowe), a w przypadku odkurzaczy funkcję rozdrabniania i pojemność worka.

W serwisie Okazje.info znajdziemy m.in.:

  • Odkurzacz do liści Black-Decker GW3050 – odkurzacz ogrodowy o wysokiej mocy, posiadający 3000 W i płynną regulację prędkości wydmuchu. Cena: 399 zł.
  • Bosh dmuchawa ALB 18 LI – bez akumulatora i ładowarki. Dzięki przepływowi powietrza na poziomie 210 km/h, urządzenie doskonale nadaje się do sprzątania tarasów bądź mniejszych ogrodów. Cena: 245 zł.
  • Gardena odkurzacz do liści ErgoJet 3000 – szybka i bezwysiłkowa zmiana z trybu dmuchania w odkurzanie i odwrotnie bez użycia narzędzi, dzięki opatentowanej funkcji ClickFit. Cena: 349 zł.

Zadbaj o trawnik

Przed mrozami i pierwszym śniegiem warto przyciąć trawnik i odpowiednio go nawieźć. Ostatnie koszenie, w zależności od pogody, wykonujemy zwykle w połowie listopada. Im bliżej zimy, tym wyżej podnośmy noże kosiarki, by skosić trawę na wysokość 5 cm. Zbyt nisko ścięta jest mniej odporna na przemarzanie korzeni, z kolei zbyt wysoka w połączeniu z obfitymi opadami śniegu może spowodować gnicie. Zwróćmy uwagę na to, by noże kosiarki były ostre. W przeciwnym razie źdźbła trawy zostaną poszarpane i ich czubki zaczną zasychać, co sprawi, że całość nie będzie wyglądała estetycznie. Przykładowe kosiarki znajdziemy w serwisie Okazje.info.

Leave a Comment