Posted on: 10 grudnia, 2022 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
jakie lozko do pokoju dziecka

Coraz więcej osób, które aranżują wnętrze pomieszczeń dla dzieci, decydują się na zakup nowoczesnego, trwałego, praktycznego łóżka drewnianego. Drewno to materiał uniwersalny i ponadczasowy, dzięki któremu możemy stworzyć piękne i funkcjonalne wnętrze. Dobrej jakości łóżko zapewni maksymalny komfort snu, a także pomoże w regeneracji ciała dziecka. Dlaczego łóżka drewniane cieszą się tak dużą popularnością?


Drewno to najstarszy i najbardziej naturalny materiał konstrukcyjny, budowlany, wykończeniowy, który jest znany ludzkości. Z niego możemy wykonać wszelkiego rodzaju meble oraz zabudowy, do wszystkich pomieszczeń. Łóżka drewniane cieszą się ogromną popularnością głównie dlatego, że są bardzo funkcjonalne, trwałe oraz estetyczne. W dobrych salonach z wyposażeniem sypialni oraz sklepach oferujących meble pokojowe, na pewno znajdziemy takie, które idealnie będzie pasować do pokoju dziecka.

Czy warto mieć łóżko drewniane?

Dzieci mają przeważnie bardzo intensywny tryb życia, bardzo dużo aktywności w ciągu dnia, dlatego potrzebują maksymalnie komfortowego wypoczynku w trakcie nocy. To właśnie podczas snu, organizm dziecka się regeneruje. Nie da się ukryć, że odpowiednio dobrane łóżko, wraz z materacem, poduszkami oraz niezbędnymi akcesoriami, ogromnie wpłynie na komfort odpoczynku.

Warto mieć łóżko drewniane, gdyż będziemy mieli wtedy zapewnioną stabilność konstrukcji, brak kołysania się łóżka na boki. Nie wystąpią również problemy związane z założeniem materaca.

Zobacz także: https://rr1.pl/malzenskie-lozka-drewniane-jakie-powinny-byc/

Jakie łóżko drewniane wybrać?

Warto udać się do dobrze zaopatrzonego sklepu, np. https://sensen.pl/. Wtedy obsługa sklepu pomoże wybrać nam wybrać odpowiedni model. Do wyboru mamy tradycyjne łóżka, o szerokości np. 90 centymetrów, które mogą stać w każdym miejscu w pokoju, jak również łóżka typowo narożne. Bez problemu można kupić łóżka o konstrukcji wyposażonej w specjalne barierki, dzięki którym nie ma obaw, że nasza pociecha wypadnie z łóżka w trakcie snu. Dużą popularnością cieszą się także łóżka piętrowe.

Warto, aby łóżko miało solidną, trwałą i dobrze wykonaną ramę, a także stelaż, który bez problemu utrzyma materac oraz dzieci (które chętnie też na łóżku się bawią). Do tego liczy się sama jakość drewna, jego przygotowanie (brak ostrych krawędzi), szlifowanie, a także impregnacja. Łóżko może być wykonane z różnych gatunków drewna.

Łóżko musi być również ładne i estetyczne, zadbane, proste w codziennym utrzymaniu czystości. Wtedy dziecko będzie zadowolone.

Leave a Comment