Posted on: 29 lipca, 2022 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
klimat

Łóżko przeinaczone do pokoju nastolatka może mieć nie tylko standardową formę. Obecnie do wyboru są również inne modele, które bardzo dobrze sprawdzają się również w mniejszych pomieszczeniach. Zobacz przegląd rozkładanych łóżek młodzieżowych i sprawdź, jakie warto kupić!

Kiedy warto kupić rozkładane łóżko dla nastolatka?

Obecnie łóżka młodzieżowe rozkładane są bardzo popularne i coraz częściej zastępują one zwykłe łóżka w pokojach nastolatków.

Najczęściej rozkładane łóżko jest wybierane wtedy, gdy w pokoju nie ma zbyt wiele miejsca, dlatego też ustawienie w nim standardowego łóżka nie jest dobrym rozwiązaniem.

Również takie łóżka rozkładane używane są w tych wnętrzach, które są większe, ale sam nastolatek nie chce korzystać ze zwykłego łóżka. To rozkładane może wtedy zapewnić większy komfort podczas przyjmowania gości oraz relaksu, na przykład podczas grania na konsoli czy oglądania telewizji.

Rodzaje rozkładanych łóżek młodzieżowych – co wybrać?

Do kategorii jak łóżka młodzieżowe rozkładane można zaliczyć typów mebli, więc przed zdecydowaniem się na zakup warto poznać je bliżej. Co wybrać?

Rozkładana kanapa lub narożnik

W pokojach nastolatków jako łóżka młodzieżowe rozkładane bardzo często służy kanapa albo narożnik z funkcją spania. Takie meble mogą w ciągu dni służyć do wygodnego wypoczynku, a na noc mogą być rozkładane, by zapewnić wygodny sen.

W sprzedaży można znaleźć kanapy i narożniki w wielu wariantach, między innymi pod kątem ich wymiarów, sposobu rozkładania, wykorzystanych materiałów obiciowych oraz pianek, dlatego warto zobaczyć, co przygotowali producenci.

Rozkładany fotel – amerykanka

Jeżeli w pokoju nastolatka nie ma zbyt wiele miejsca, warto zwrócić uwagę na amerykanki, czyli na rozkładane fotele. Takie meble bardzo dobrze nadają się do małych pomieszczeń, gdzie zmieszczenie innego mebla do spania nie wchodzi w grę.

Przed rozłożeniem amerykanka ma wymiary standardowego fotela, natomiast po rozłożeniu daje wymiary łóżka jednoosobowego o szerokości 80 lub 90 cm.

Łóżko rozkładane z dodatkowym materacem

W sprzedaży można znaleźć również modele jak łóżka młodzieżowe rozkładane z dodatkowym materacem.

Materac jest wysuwany z dolnej części mebla i pozwala wtedy na uzyskanie dodatkowej powierzchni do snu. Dostępne są także łóżka z materacami, które po wysunięciu tworzą równą powierzchnię, więc zapewniają one wtedy jeszcze więcej wygody.

Wobec tego łóżka młodzieżowe rozkładane to szeroka gama modeli do wyboru. Warto sprawdzić je wszystkie, by dobrać takie, które mogą zapewnić największy komfort snu dla nastolatka!

Leave a Comment