Posted on: 28 lutego, 2018 Posted by: redakcja serwisu Comments: 0
aranzacja ogrodu

Dla wszystkich miłośników roślin i ogrodów wiosna to okres wytężonej pracy. Po zimie gleba wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Rozpoczęcie prac już teraz nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić trochę cennego czasu wiosną, ale też zagwarantuje możliwie najlepszy efekt końcowy.

Zaaranżuj swój wymarzony ogród

Jakie rośliny wybrać do dużego ogrodu, a na jakie się zdecydować, kiedy mamy tylko mały kawałek wolnej przestrzeni, np. na balkonie? Jakie miejsce będzie najlepsze dla krzewów, a gdzie posadzić kwiaty? Na te oraz wiele innych pytań musimy sobie odpowiedzieć przed przystąpieniem do prac ogrodowych. Aranżowanie wymarzonego ogrodu to czysta przyjemność, zwłaszcza jeśli mamy duży ogród lub działkę i możemy posadzić swoje ulubione rośliny. Netto wyszło naprzeciw oczekiwaniom także posiadaczy nieco mniejszych ogródków. Od 26 lutego w ofercie znajdziemy 4-poziomową miniszklarnię (99 zł). To wytrzymała konstrukcja ze stali i polipropylenu, która będzie idealna do kiełkowania ziaren, ukorzeniania sadzonek, hodowli i ekspozycji roślin. Podwijana płachta na zamek błyskawiczny ułatwia dostęp do roślin oraz codzienną pielęgnację. Miniszklarnia jest też świetnym rozwiązaniem na balkon – dzięki niej wielbiciele ogrodnictwa, którzy mieszkają w blokach, również będą mogli cieszyć się swoim własnym miniogródkiem na wyciągnięcie ręki.

Dla posiadaczy dużych ogrodów Netto przygotowało dużą szklarnię ogrodową – namiot (235 zł). Tego typu rozwiązania pozwolą szybko wyhodować np. pomidory czy ogórki. Ten fakt docenią wszyscy zwolennicy zdrowego odżywania. Warzywa wyhodowane na własnym balkonie lub ogródku, bez dodatków pestycydów, z pewnością będą smakowały wyjątkowo, a my możemy kontrolować cały proces wzrostu rośliny – od sadzonki, aż do zebrania owoców.

Nie zapomnij o przycinaniu

Przycinanie to jedna z kluczowych czynności ogrodowych. Taki zabieg dostarcza roślinom więcej światła, co sprawia, że owoce stają się zdecydowanie smaczniejsze, a ich kolory bardziej intensywne. Nie możemy zapomnieć także o usunięciu starych pędów, które zostały uszkodzone w wyniku działań czynników atmosferycznych. Aby zabrać się do pracy, trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt. Ważne, aby był on wysokiej jakości, dzięki czemu posłuży nam przez lata, a także nie będzie szarpał gałęzi. W ofercie sklepów Netto znajdziemy profesjonalne narzędzia marki własnej GARDEN TECH, takie jak zestaw sekatorów ogrodowych (27,99 zł) czy też teleskopowe nożyce do gałęzi (39,99 zł). Narzędzia mają ostrza ze stali węglowej oraz odpowiednio wyprofilowaną rękojeść, dzięki czemu praca w ogrodzie będzie komfortowa i niezwykle skuteczna.

Gleba to podstawa

Ostatnim krokiem, który warto zaplanować, aby przygotować nasz ogród do wiosny, jest zrobienie porządków, czyli wygrabienie suchych liści i resztek roślin, aby dostarczane w nawozach substancje odżywcze przenikały do korzeni. Odpowiednim do tego narzędziem będą grabie aluminiowe teleskopowe (19,99 zł), które znajdziemy w ofercie Netto. W pielęgnacji gleby pomoże nam również urządzenie ogrodowe typu 2w1, czyli aerator i wertykulator o mocy 1400 W (295 zł), które nakłuwa trawnik, rozluźniając i napowietrzając glebę. Usuwa starą trawę, darń i mech, a tym samym wpływa korzystnie na dopływ wody, powietrza i składników odżywczych.

Leave a Comment